Za nami VI edycja Biegu Mikołajkowym z Komandorkiem w Słupsku. Wiemy, przyjemnie jest pomagać. Jednak przebiec 5 km w mroźnej aurze już nie tak łatwo. W Kospel oprócz wsparcia finansowego akcji dołączyliśmy do wyzwania.
To już szósta edycja akcji Darka Kloskowskiego, prezesa Fundacji. W biegu wzięło udział aż 200 uczestników z regionu. Zebrane środki Fundacja przekazuje podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w formie prezentów. Skąd Fundacja zna marzenia podopiecznych? Akcję rozpoczęło pisanie listów do Św. Mikołaja.
– Udało się zrealizować 87 marzeń o prezentach. To proste prośby o drobne upominki. Cieszy mnie wsparcie od Kospel. Dzięki fundatorom możmy zdziałać więcej — mówi Dariusz Kloskowski.
Organizatorzy przygotowali uczestnikom dwie trasy. Jedną dla biegaczy i alternatywną dla nordic walking. W wyścigał wzięły udział zespoły z Kospel Damnica i Koszalin. Łącznie kilkanaścioro biegaczy. Najlepszy wynik osiągnął kolejno Radosław Baran (10 miejsce) i Robert Burda (11 miejsce). Gratulujemy!